Daily Archives: Oct 15, 2019

We can't let history be forgotten.

Dade sfidon Ramën: Nëse je europianist, siç prezantohesh, duhet të kishe ikur prej kohësh nga PS

Ish-ministrja e Jashtme dhe ish deputetja socialiste, Arta Dade, e ftuar në emisionin “Tempora” në Ora News,...

“Për 6 vjet Shqipërinë e kanë braktisur 1.1 milionë shqiptarë”, Kryemadhi: Rama fajtor politik për situatën

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se për...

E rëndë në Tiranë, 47-vjeçari hidhet nga kati i katërt i banesës, ndërron jetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë. Një 47-vjeçar është hedhur nga...

“Hera e tretë në 16 muaj që po diskutohet për bisedimet”, Bushati tjetër mesazh BE: Projekti europian s’mund të konsolidohet pa Ballkanin

Ish-ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati ka folur për procesin e hapjes...

Ramush Haradinaj bën lëvizje të papritur, lë postin e deputetit por jo AAK: Kemi nevojë për reformim

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të KQZ...

Debati/ Kryemadhi përplaset me Lubonjën për shkollimin e fëmijëve. Ja detaji që revoltoi kryetaren e LSI

Analisti Fatos Lubonja dhe Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, debatuan në emisionin “Real story”, mbrëmjen e sotme.