Daily Archives: Oct 14, 2019

We can't let history be forgotten.

Turqia dënon vendimet e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

Turqia iu është përgjigjur deklaratave të Bashkimit Evropian (BE) për hapat turke në veri të Sirisë dhe...

Turqia neutralizon 560 terroristë në operacionin në Siri

Ministria turk e Mbrojtjes ka bërë të ditur se gjithsej 560 terroristë të PKK/PYD-YPG-së janë neutralizuar që...

Protesta në Barcelonë pas dënimit të udhëheqësve katalonjas

Policia spanjolle u përlesh me protestuesit të cilët u mblodhën në aeroportin e Barcelonës, pas shpalljes së...

Basha në 10 vjetorin e AADF: Koha që Shqipëria të zgjedhi mes rrugës së zhvillimit apo rrugën e tanishme me marsh indietro

Duke folur në ceremoninë e 10 vjetorit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Kryetari i opozitës Lulzim Basha,...

Kanada: Kur arinjtë vuajnë krizën e salmonit

Fotot shqetësuese të një familjeje arinjsh të uritur, të dëshpëruar për çdo ushqim, kanë bërë jehonë në...

Ç’po ndodh në Grupin e PD?! Rudina Hajdari hedh poshtë pretendimet e Korab Litës: Unë jam kryetare, shihemi të enjten!

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari, ka reaguar pas mesazhit të kolegut të saj, Korab Lita, i cili njoftonte...