Daily Archives: Oct 12, 2019

We can't let history be forgotten.

“Zoti na e shtoftë durimin, por nuk do ta lëmë pa marrë hakun e vogëlushit tonë”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i shprehu ngushëllime familjes së foshnjës nëntëmuajshe Muhammed Omar, i cili...

Turqia dënon komentet e shefit të Ligës Arabe

Turqia dënoi fuqishëm sekretarin e përgjithshëm të Ligës Arabe për ngritjen e akuzave kundër operacionit antiterrorist "Burimi...

Gjermania pret ditën jeshile nga BE-ja për t’u bërë pjesë e negociatave Kosovë-Serbi

I emëruari special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, gjatë vizitës së tij në Kosovë, të mërkurën, la...

Kush nuk e donte prokurorin Ndini Tavani në SPAK

“Unë jam Ndini Tavani, për të gjithë ata anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë që nuk...

Korporata e Investimeve, BB dhe ekspertët vendas, kritika draftit

Edhe pas përmirësimeve që qeveria i bëri projektligjit për Korporatën e Investimeve, ekspertët e huaj dhe ata...

Protesta e “Astirit”, Xhixho në mbështetje të banorëve: Jeni kthyer në model frymëzimi për Shqipërinë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho mbrëmjen e sotme doli në përkrahje të banorëve të “Astirit”, të cilët...