Daily Archives: Oct 11, 2019

We can't let history be forgotten.

Erdogan: Lufta jonë nuk është kundër kurdëve, por kundër organizatave terroriste

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është shprehur se lufta e tyre nuk është kundër...

Video/ Edi Rama inspekton punimet në Golem: Vlera e pronës është rritur me 30%

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri i Mjedisit Blendi Klosi ka inspektuar nga afër punimet që...

Euro 2020/ Nis sfida! Shqipëria kërkon ëndrrën në tokën turke!

Ka nisur në këto çaste në “Sukru Saraçoglu” të Stambollit përballja mes Turqisë dhe Shqipërisë, me dy...

Vasili: Venecia tha se Presidenti i Republikës nuk ka shkelur Kushtetutën, 30 qershori i pavlefshëm

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa...

“AFP”: Ja katër vendet e BE që po mbajnë peng hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Prestigjiozja franceze “AFP” i ka kushtuar sot një artikull çështjes së hapjes ose jo të negociatave të...

Ç’po ndodh te Unaza e Re, arrestohen banorët, shoqërohet dhe një operator televizioni

Si çdo mbrëmje banorët e “Unazës së Re” kanë dalë për të protetstuar në mbrojtje të banesave...