Daily Archives: Oct 11, 2019

We can't let history be forgotten.

Bardhi: Ja cili është propozimi i PD për Reformën Zgjedhore

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment bardhi, ka komentuar situatën politike në vend.

Kryeministri italian Conte të martën në Tiranë, takon Edi Ramën

Kryeministri i Italisë Xhuzepe Conte do të vizitojë të martën Shqipërinë. Conte pritet që të takohet me...

Dilemat për negociatat/ Rama tjetër mesazh BE: Realiteti konkuron edhe fantazinë e Franz Kafkës dhe Ismail Kadaresë

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka reaguar në “Twitter” në lidhje me procesin e hapjes së negociatave...

E rëndë në Skrapar, fëmija 1 vjeç e gjysmë bie në vatrën e zjarrit ku po zihej raki, niset në gjendje kome drejt “Traumës”

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Skraparit. Një fëmijë vetëm 1-vjeç e gjysmë...

Çfarë mëkati! Turqia na mund në limit pas gafës së Strakoshës

Shqipëria bie në Turqi vetëm në minutën e 90-të, pas një qëndrese të fortë, ku krijoi dhe...

“Tërmet” në Bashkinë e Skraparit, shkarkohen 80 punonjës të administratës, të larguarit: Mësuesit po zëvendësohen me sanitarë

Kryebashkiaku i Skraparit, Adriatik Mema, ka shkarkuar nga puna rreth 80 punonjës të administratës së bashkisë. Shkarkimet...