Daily Archives: Oct 10, 2019

We can't let history be forgotten.

Armina Mevlani drejt altarit, zbulohen detajet e dasmës luksoze

Blogerja e njohur Armina Mevlani dhe partneri i saj, Shkëlzen Berisha, mbeten një nga çiftet më të...

I dënuar me 9 vjet burg për vrasjen e shqiptarit, dorëzohet polici italian/ Emri

I dënuar për vrasjen e një shqiptari, dorëzohet polici italian. Ngjarja ka ndodhur në...

Zyrtare/ “Arena Kombëtare” hap dyer më 3 nëntor! Sfida e parë do jetë Vllaznia-Apolonia e futbollit të femrave

“Arena Kombëtare” është në detajet e fundit përpara ceremonisë inauguruese, e cila do të zhvillohet në ndeshjen...

E ngatërruan si manjakun seksual të “Don Boskos”, 8 orët e tmerrit në polici të 72-vjeçarit, vajza e tij alarmoi spitalin

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes veprimet e policisë së Tiranës, e cila për 8 orë...

Luksemburg, BE heq Zvicrën nga lista e parajsës fiskale

Vendet anëtare të BE-së hoqën sot Zvicrën nga lista e tyre gri e parajsës fiskale duke thënë...

Kapërcejnë rrethimin me tela, 3 persona arratisen nga burgu i Zvicrës

Tre burra ishin duke pritur të dëbohen në burgun e Aeroportit në Cyrih, pasi kishin shkelur ligjin...