Daily Archives: Oct 8, 2019

We can't let history be forgotten.

Ja çfarë përfitoni nëse hani mollë!

Molla konsiderohet si një nga frytet më të kultivuara dhe më të konsumuara në botë dhe vazhdimisht...

Francë, djali i paralizuar arrin të lëvizë falë kostumit të kontrolluar nga mendja

Një 30-vjeçar i paralizuar arriti të lëvizë të katër gjymtyrët e tij falë një kostumi ekzoskeleton të...

Itali, kapen 8 shqiptarë në aeroport/ Udhëtonin drejt Kanadasë me dokumente false

Tetë shqiptarë janë arrestuar me bileta dhe dokumenta false në aeroportin e Malpensas në Milano, ndërsa po...

Shqipëria në udhëkryq/ Media holandeze: A duhet të ruhet veto për hapjen e negociatave…

Shqipëria është në udhëkryq. Kështu shkruan në një artikull të saj gazeta holandeze “Friesch Dagblad”, ku bëhet një...

Apple planifikon të nxjerrë iPhone SE 2: Çmimi deri në 500 dollarë

Duket sikur po kthehemi në ciklin e spekulimeve për produktet e reja të Apple.

Bisedime BE-SHBA për marrjen e provave elektronike

Komisioni Europian bëri një shqyrtim të parë, gjatë një takimi me ministrat e Drejtësisë në Luksemburg, mbi...