Daily Archives: Oct 7, 2019

We can't let history be forgotten.

Lufta kundër informalitetit, Tatimet dhe AKEP nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve dhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), prej sot do të...

Vrasësi më i tmerrshëm në SHBA/ I mori jetën 93 personave, ua vizaton fytyrat në burg

Një vrasës serial, i dënuar për ekzekutimin e 93 personave, cilësohet si më i tmerrshmi në historinë...

Ulëset që pritet t’i marrin partitë në Kuvendin e Kosovës

Sipas metodës D’Hondt për llogaritjen e ndarjes së vendeve në parlament, më të cilën llogaritet edhe ndarja e Kuvendit...

Bombë autobusit: 10 të vdekur mes tyre një fëmijë

Dhjetë të vdekur dhe 27 të plagosur është bilanci i shpërthimit të një bombe, që ishte vënë...

Kosova nuk është Shqipëri…! Nga: Bledian Koka

Shqipëria mori dje një shpullë të rëndë politike, jo nga 9 kushtet e Bundestagut, as nga refuzimi...

Plas në Durrës/ Socialistët i vërsulen Valbona Sakos

Ende pa ngrohur mirë karrigen e kryetares së Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako e zgjedhur më 30...