Daily Archives: Oct 7, 2019

We can't let history be forgotten.

Kurti e thotë troç: Serbët do t’i kemi në Qeveri, por jo Listën Serbe

“Pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare,në Kosovë ka ndodhur një tërmet i madh politik”. Kështu shkruajnë mediat serbe...

Befason kryediplomati i ri i BE-së: Kosova nuk do të jetë shtet pa e njohur Kina, Rusia e India

“Kosova nuk do të jetë shtet pa e njohur Kina, Rusia dhe India”. Kështu deklaroi Komisioneri i...

Kosova më e avancuar se Shqipëria në kulturën politike/ Minxhozi: Triumfoi vota…

Analisti Skënder Minxhozi e shikon si një gjest të madh pjekurie procesin zgjedhor në Kosovë që ka...

Zëri i Amerikës: Skandali me Ukrainën, palët shkëmbejnë akuza

Në Uashington po ndizet debati ndërkohë që Dhoma e Përfaqësuesve vazhdon hetimet mbi Presidentin Trump. Një tjetër...

Zgjedhjet në Kosovë, analisti Daniel Serwer: pse rezultati nuk qe i befasishëm

Analisti Daniel Serwer vlerësoi mënyrën se si u mbajtën zgjedhjet në Kosovë dhe sjelljen e partive pas...

Ikin dritat gjatë operacionit, mjekët vijojnë punën me dritën e celularit

Ndërsa po kryenin një operacion, mjekët brazilianë pësuan një situatë të vështirë. Energjia elektrike iku e ata...