Daily Archives: Oct 6, 2019

We can't let history be forgotten.

Simpatizantët e Vetëvendosjes nisin festën në Kosovë (Video)

Edhe pse procesi i numërimit të votave nuk ka përfunduar, simpatizantët e vetëvendosjes kanë nisur festën në...

Exit-Polli i RTK: Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit fituese e zgjedhjeve në Kosovë

RTK dhe Instituti i Prishtinës për Studime të Opinionit Publik, PIPOS, sapo kanë publikuar Exit Poll-in për...

Emri/ Ngjarja tragjike në Pogradec, nënë e bijë humbin jetën në gropën e mbushur me ujë. Lë pas 3 fëmijë jetimë

Fqinjët kanë nxjerrë trupat e pajetë të nënës dhe vajzës së saj, të cilat humbën jetën tragjikisht...

Makina tip “Benz” shpërthen në flakë në Tiranë, policia në vendngjarje

Një makinë tip “Benz” ka shpërthyer në flakë pranë sheshit “Shqiponja” në Tiranë. Gazetarja  e “Balkanweb”, Dorjana Bezat raporton...

Aksident i frikshëm në periferi të Elbasanit, 1 i vdekur dhe dy të plagosur

Një aksident rrugor i ka marrë jetën një personi në Elbasan, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur...

Mbyllet procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare në Kosovë, fotografimi i votës mbetet shqetësues

Ora 19:00 ka shënuar edhe fundin e procesit zgjedhor në Kosovë  duke bërë që të gjitha qendrat...