Daily Archives: Oct 5, 2019

We can't let history be forgotten.

Ngjarje tronditëse në Tiranë, portieri i Partizanit hidhet nga kati i gjashtë i pallatit

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë mbrëmje në Tiranë. Rreth orës 19:40 në rrugën “Medar Shtylla”,...

Dokumentet e Ukrainës, “urdhër” për Shtëpinë e Bardhë

Ligjvënësit demokratikë në Shtetet e Bashkuara kanë bërë lëshuar një urdhër ndaj Shtëpisë së Bardhë për të publikuar dokumentet që kanë të...

Ushtria turke neutralizon 17 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ankara Në kuadër të operacioneve të ndërmarra kundër organizatës terroriste PKK në veri të Irakut, ushtria turke ka...

Irak, rritet në 100 numri i të vdekurve gjatë protestave

Bagdad Numri i personave të vdekur gjatë protestave që vazhdojnë kundër qeverisë në Irak është rritur në 100. Një...

Kriza e emigrantëve, Gjermania kthen sytë nga Greqia

Pasi kanë vizituar Ankaranë, ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer dhe Komisioneri Evropian për Emigracionin Dimitris Avramopoulos janë takuar ne Athine me...

Erdoğan: Qëllimi ynë është që lindjen e Eufratit ta ujisim me burimet e paqes

Ankara Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan lidhur me operacionin në lindje të Eufratit ka deklaruar se "Qëllimi ynë është që edhe...