Daily Archives: Oct 2, 2019

We can't let history be forgotten.

Sylejman Çerkezi nga Kastrioti: U bashkuam për një Kosovë më të mirë për ne dhe fëmijët tanë

Salla e Kulturës “Qmail Haziri” në Kastriot ishte e tejmbushur me qytetarë të cilët mbështetën masivisht...

Kandidati Beni Kizolli viziton fabrikën e prodhimit të kabllove elektrike “Proton Cable” në Prizren

Vizitë në fabrikën e prodhimit të kabllove elektrike “Proton Cable” në Prizren Dita për...

Vrasje në Mirditë, trupi i 34-vjeçarit gjendet në mes të arës

Një vrasje ka ndodhur në fshatin Zall Xhuxhë në Fan të Mirditës. Në rrethana ende të paqarta është vrarë...

Atmosferë dhe entuziazëm në Prizren, kandidatët e VV marrin mbështetje të gjerë qytetare

Nën një atmosferë elektrizuese banorët e prizrenit kanë dhënë mbështetjen e tyre për Lëvizjen Vetvendosje dhe kandidatët...

Shëroni thembrat e çara në shtëpi vetëm me limon dhe vazelinë

Fatmirësisht, ekziston një ilaç i thjeshtë natyral të cilin mund ta përgatitni në shtëpinë tuaj për t’i shëruar ato.

Ministri finlandez në Tiranë: Shtetet e BE të mos pengojnë zgjerimin për shkak të problemeve të tyre

Ministri i Jashtëm i Finlandës, Pekka Haavisto ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Tiranë dhe në konferencën e përbashkët me ministrin e...