Daily Archives: Oct 1, 2019

We can't let history be forgotten.

Trump kërkon ndihmë nga kryeministri i Australisë, për të hetuar Mueller

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka telefonuar kryeministrit të Australisë, Scott Morrison, dhe i ka kërkuar ndihmë për të...

Bie prodhimi i PMI-së në Eurozonë

Stamboll Indeksi i Menaxherëve të Blerjeve (PMI) në sektorin e prodhimit në Eurozonë ka shënuar rënie çdo muaj,...

Durrës/ Kapet duke vjedhur në banesë, nën pranga 29-vjeçari

Falë bashkëpunimit me qytetarët e qytetit të Durrësit me Policinë është bërë e mundur arrestimi i një shtetasi, duke parandaluar rastin e...

Zaev: Ballkani stabil është në interes të BE-së

Shkup Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe ish-Ndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit për...

Kryetari i KLP takon në Hagë Presidentin e Eurojust: Së shpejti do caktohet prokuror pranë saj

Eurojust mbështet vendet të BE në bashkëpunimin në luftën kundër krimit të organizuar dhe menaxhimin te integruar të kufive.

Koreja e Veriut dhe SHBA rifillojnë bisedimet bërthamore më 5 tetor

Seul Zëvendës ministrja e Jashtme e Koresë së Veriut, Choe Son Hui është shprehur se Koreja e Veriut...