Daily Archives: Sep 19, 2019

We can't let history be forgotten.

Europa League/ Roma, Junajtid dhe Porto bëjnë detyrën, Volfsberger surpriza e mbrëmjes.

U luajtën në mbrëmje 12 takimet e javës së parë të fazës së grupeve në Ligën e...

Ish-drejtori i Policisë fatin e Tahirit, i rrëzohen 3 akuzat, dënohet për shpërdorim detyre

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, i shpallur në kërkim për trafik droge, është dënuar sot...

Haradinaj: Rritje pagash prej 10 për qind në vit, nëse luftohet ekonomia informale edhe më shumë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka premtuar 10 për qind rritje pagash në sektorin publik për çdo...

Çfarë marrëveshje iu ofroi Gjykata Speciale ish ushtarëve të UÇK-së?

Gjykata Speciale po vazhdon t’u dërgojë ftesa për intervistim ish-ushtarëve dhe veteranëve të UÇK-së.

Daka priti në takim kryesuesen e Misionit Vëzhgues të zgjedhjeve të BE-së

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka priti në takim Kryesuesen e Vëzhguesve të Misionit Vëzhgues...

Vendimi i gjykatës për Saimir Tahirin, reagon Lulzim Basha

Kreu i PD ka reaguar pas vendimit për ish-ministrin Saimir Tahiri. “Vendimi i turpshëm...