Daily Archives: Sep 8, 2019

We can't let history be forgotten.

Model 3 i Tesla mbizotëron në shitjet e makinave elektrike në SHBA

Automjeti i fundit me flamurin e Tesla-s ka mbizotëruar në tregun e automjeteve elektrike amerikane (EV) që nga debutimi i tij në vitin 2017. Bëhet...

Amerikanët besojnë se UFO-t ekzistojnë: Është një komplot qeveritar

33% e të intervistuarve thonë se alienët e vizitojnë tokën me anije kozmike, e 70% janë të bindur se ekziston një komplot qeveritar. Ky është...

Deputetët britanikë kërkojnë rrugë ligjore për shtyrje të Brexit-it

Deputetët e Parlamentit britanik, duke përfshirë ata që ishin larguar nga partia Tory, po përgatisin një akt ligjor në rast se kryeministri Boris Johnson...

FOTO/ “Të largohet”, kapiteni Mavraj i përgjigjet ish-futbollistit: Unë njoh vetëm një Vata

Ndeshja e luajtur mbrëmë kundër Francës, për lojtarët tanë ishte një ndeshje për t’u haruar. Në përfundim të kësaj sfide ishte ish-futbollisti i kombëtares...

(Prag)tragjedi e re në automobilizëm: shikoni fluturimin Alex Peronit në Monza (video)

Një javë pas garës në Formula 2 në Spa-Francorchamps, ku ndërroi jetë piloti francez Anthoine Hubert, 22 vjeç, e u plagos rëndë Juan Manuel...

Tragjike në Meksikë: volejbollistja bie në pusetë…për të mos dalë më (video)

Një ngjarje e rëndë u regjistrua nga përmbtjet në një qytet meksikan, pasi një volejbolliste 17-vjeçare humbi betejën me ujin, duke humbur njëkohësisht dhe...