Daily Archives: Sep 4, 2019

We can't let history be forgotten.

Senatorët amerikanë thonë se duhet sakrificë për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Në Prishtinë kanë qëndruar senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson. Baskë zhvilluan takime me përfaqësues politikë në Kosovë dhe temë kyçe ishte normalizimi...

​Qeveria britanike prezanton prioritetet buxhetore para zgjedhjeve të mundshme

Ministri i Financave, Sajid Javid do të prezantojë sot prioritetet buxhetore të qeverisë konservatore të Boris Johnson dhe do të njoftojë gjithashtu shpenzimet në...

Thaçi dekoron të rënët në mbrojtje të tokave shqiptare gjatë Luftës së Dytë Botërore

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka dekoruar me Urdhrin ”Hero i Kosovës”, të rënët në mbrojtje të tokave shqiptare gjatë Luftës së Dytë Botërore. Këtë...

Maduro urdhëron ushtrinë për stërvitje në kufirin me Kolumbinë

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, urdhëroi ushtrinë e Venezuelës që të kryejë stërvitje përgjatë kufirit me Kolumbinë. Sipas lajmit të Associated Press, Maduro i cili...

Tahiri: Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave

Tahiri ka thënë së Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave. Abelard Tahiri, ministër në detyrë i Drejtësisë, nga radhët e Partisë Demokratike të...

Zgjedhjet/”Administrata ishte nën terror”, OSBE/ODIHR “dush të ftohtë” spektrit politik

Raporti i OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 30 qershorit ka pasqyruar të gjitha problematika e hasura në zgjedhjet lokale, ku opozita nuk mori pjesë dhe...