Monthly Archives: September, 2019

We can't let history be forgotten.

Gjakova mbështet ndryshimin, Sylejman Çerkezi dhe Beni Kizolli takojnë qytetarët

Lagje për lagje, derë për derë, mbështetja po na rritet çdo ditë e më shumë. ? Besimi i qytetarëve...

‘Bloomberg’: BE do të rekomandojë çeljen e negociatave me Tiranën e Shkupin më 15 tetor

Bashkimi Evropian ka gjasa të autorizojë nisjen e negociatave zyrtare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në tetor, bën të ditur agjencia...

Politika e jashtme gjermane – notë e dobët për qeverinë Merkel

Dy vite pas zgjedhjeve të fundit parlamentare në Gjermani, duket se politika e jashtme gjermane ka mbetur pa ide të qarta. Ky...

“Dialog gjithëpërfshirës” Zbardhet draft rezoluta e Kuvendit për negociatat me BE-në

Kur na ndajnë vetëm disa javë nga dita  kur Këshilli Europian do të marrë vendimin e celjes ose jo te negociatave të...

Liberalizimi i vizave? Partitë politike heqin dorë nga premtimi

Megjithëse konsiderohet një prej proceseve me te rëndësishme për qytetaret, në këto zgjedhje, tema e liberalizimit është shlyer tërësisht nga premtimet.

Operacioni i policisë greke nga toka, ajri e deti, sekuestrohen 1 ton kanabis në një shpellë ishullin e vogël grek

Policia greke vijon operacionin nga ajri, deti e toka kundër trafikut të drogës. Mësohet se deri tani policia ka gjetur rreth 1...