Daily Archives: Aug 9, 2019

We can't let history be forgotten.

Turqia dhe Gjermania kërkojnë bashkëpunim më të fuqishëm për inteligjencën artificiale

Ekspertët afaristë, studiuesit dhe akademikët nga Turqia dhe Gjermania do të mblidhen në Berlin për të diskutuar mundësitë e bashkëpunimit për inteligjencën artificiale (AI)...

Meta rrëzon ligjin për ASH: Akomodim interesash i personave të veçantë

Presidenti i Republikës Ilir Meta i kthen maxhorancës një ligj tjetër të rëndësishëm dhe të shumëdebatuar. Bëhet fjalë për ligjin për Akademinë e Shkencave...

Mustafa: Jemi për bashkëpunim me Beogradin, por pa presione

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafa, i bëri thirrje ministrit të Pushtetit Lokal të Serbisë, Branko Ruzhiq “të përqëndrohet...

Denaj inspektim në jug: Kontrolle në 755 biznese, 40 % me shkelje

Pas çlirimit të hapësirës së Plazhit të Gjipesë, e cili ishte zaptuar nga katër biznese në mënyrë të paligjshme, ministrja e Financave dhe e...

Video/ Mesi thyen Ronaldon, ja goli më i bukur i sezonit!

Eshtë i Leo Mesit goli më i bukur i sezonit 2018-2019 sipas UEFA-s. Lexuesit kanë vendosur të vlerësojnë goditjen fantastike të dënimit të yllit...

Krijimi i Kushtetueses, KED thirrje të re Kuvendit dhe Presidencës

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi gjatë mbledhjes së sotme i është drejtuar me një thirrje tjetër Kuvendit të Shqipërisë dhe Presidentit të Republikës, që...