Daily Archives: Aug 8, 2019

We can't let history be forgotten.

Situata jashtë kontrollit në Fier, digjen dhjetra rrënjë ullinj dhe 2 banesa të…

Zjarri i rënë në fashatin Vreshtaz në Fier duket se ka marrë përmasa të mëdha dhe është i pa mundur lokalizimi i tij. Mësohet nga...

Ky është papagalli më i madh në planetin Tokë, peshon sa një fëmijë

Ju prezantojmë me Heracles cheapectatus (në foto) , papagallin i cili ka madhësinë e një fëmije. E megjithatë askush nuk e ka fatin që ta shoh përballë,...

Greqi, një tjetër shkencëtare e huaj gjendet e pajetë

  Natalie Christopher, astrofizikantja britanike, gjurmët e së cilës kishin humbur në ishullin grek të Ikarias, u gjet dje e vdekur. Lajmi u raportua nga stacioni...

Ditën e Arafatit Qabeja do të vishet me mbulesën e saj të re!

Mbulesa e përgatitur me punën e 200 punëtorëve në Mekë dhe ku janë përdorur afro 700 kilogramë mëndafshi të pastër dhe 120 kilogramë argjend...

Një hero çeçen jo lufte, shpëton jetën e një fëmije “buzë vdekjes” (video)

Një person në kryeqytetin e Çeçenisë Grozny, ka marrë lëvdata të shumta në mediat sociale pasi një video u shfaq duke e treguar që...

Bie “urtësia popullore” shqiptare: rrufeja godet…WC-në në Florida, ja si ndodhi…

Një ngjarje në Florida ka rrëzuar urtësinë popullore shqiptare sipas së cilës “rrufeja nuk bie në…WC” Pak ditë më parë, më saktë të dielën e...