Daily Archives: Aug 6, 2019

We can't let history be forgotten.

Vetëvendosje: Zgjedhjet e jashtëzakonshme janë domosdoshmëri

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për mediat në lidhje me gjendjen në shëndetësi deklaroi se zgjedhjet e jashtëzakonshme janë të domosdoshme si strategji e...

Meta ktheu ligjin, Balla: S’mund t’i pengojë, në shtator hyjnë në fuqi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ktheu sot mbrapsht ndryshimet në Kodin Penal me argumentin se janë vërejtur disa çështje, të cilat mund të shkaktojnë...

Vlorë/ Gruaja tenton të hidhet nga pallati, i shoqi e kap me shpejtësi dhe ndodh mrekullia (Video)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës, në lagjen “Orizi”, ku një grua ka tentuar t’i japë fund...

Basha: Kryebashkiakët e Ramës një bandë kriminelësh e hajdutësh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e konsideroi qëndresën e opozitës, vendimin për djegien e mandateve dhe protestat e saj si një nga arsyet...

Algoritmi “demaskon” tekstet e bëra nga inteligjenca artificiale

Për të zbuluar nëse një tekst është shkruar nga një inteligjencë artificiale, mënyra më e mirë është të përdorni një tjetër, kështu deklaruan ekspertë...

Nga Dr.Arben RAMKAJ: Rreziku që na vjen nga nënvlerësimi i supremacistëve të bardhë

Masakrat e fundit në El Paso dhe Dejton të Shteteve të Bashkuara brenda pak orësh nga njëra-tjetra, ku humbën jetën 30 njerëz, dhe u...