Daily Archives: Aug 4, 2019

We can't let history be forgotten.

Zbulohet deshifruesi i trurit, pajisja që përkthen sinjalet elektrike

Zbulohet një deshifrues për trurin. Është një pajisje që përkthen sinjalet elektrike të trurit të lidhura me dëgjimin dhe përgjigjen e një pyetjeve në...

“Të bëhet një teatër i mirë”, Rama citon aktorin, Reshat Arbana

Pavarësisht kundërshtimeve të forta, kryeministri Edi Rama vijon i palëkundur “betejën” për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Shefi i qeverisë duke cituar aktorin...

Serbia vazhdon të lobojë kundër pavarësisë së Kosovës, thotë se do ketë tërheqje të njohjeve!

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë sot se qëllimi i Beogradit është që ta zvogëlojë numrin e vendeve që e kanë njohur...

Prezantohet transferi i ri i Barcelonës

Edhe pse u konsiderua mundësia që Junior Firpo t’i nënshtrohet testeve mjekësore në Barcelonë dje pasdite, kjo punë më në fund do të bëhet...

Këto janë shtetet që nuk kanë ushtri (Foto)

Disa shtetet nuk kanë ushtri dhe sigurinë ua garantojnë shtetet e tjera. Disa e kanë hequr ushtrinë për shkak të përplasjeve civile që kanë ndodhur...

Aksidenti tragjik, humb jetën adoleshenti shqiptar në Itali

Ishte duke ecur në trotuar kur është përplasur nga një makinë dhe ka ndërruar jetë. Viktimë e këtij aksidenti tragjik është një adoleshent shqiptar. Ngjarja e...