Daily Archives: Aug 3, 2019

We can't let history be forgotten.

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Shërbimi spanjoll detar ka njoftuar se ka shpëtuar 59 migrantë, pothuajse të gjithë të mitur, nga një varkë në përpjekje për të bërë një...

Avioni bën ulje emergjente, ja momenti kur “shembet” në tokë

Një avion ka bërë ulje emergjente, ndërsa videoja e publikuar nga BBC që tregon momentin kur ai “shembet” në tokë, është bërë virale në rrjet. Avioni...

Basha: Koha të shporrim Ramën! Ktheu vendin në moçal varfërie

Në Pukë, në takimin me strukturat lokale të PD, kreu i opozitës, Lulzim Basha, u fokusua te dëmi që qeveria e Edi Ramës i...

“Tërmete me vdekje e tmerre”! Ç’parashikoi Nostradamus për 2019

Ditët e fundit, në politikën shqiptare ka nisur një debat i ri, pas alarmit të dhënë nga Presidenti Ilir Meta se Ballkani do të...

Tërmet në Indonezi, vdesin disa persona

Të paktën katër persona kanë humbur jetën si pasojë e një tërmeti me magnitudë prej 6,8 ballësh që ndodhi dje në ishullin Java të...

Turqia do të përdorë raketat F-35 me avionin luftarak kombëtar

Ministri turk i Industrisë dhe Teknologjisë, Mustafa Varank, ka deklaruar se raketat ajrore të zhvilluara për avionin luftarak F-35 mund të përdoren me avionët...