Monthly Archives: June, 2019

We can't let history be forgotten.

Thaçi listoi Hezbollahun si terrorist, sekretari Pompeo: bravo Kosovë!

Presidenti Thaçi ka marrë një falenderim amerikan, pak ditë pasi shpalli listën e organizatave terroriste, të cilat Kosova i konsideron të tilla, e ku...

Quni: LDK-së do t’ia rikthejë pushtetin në Prizren

Kryetari i ri i LDK-së në Prizren, Anton Quni thotë se subjekti i tij, politik është i vetmi që mund të bëjë ndryshme në...

Në Pogradec dhe Elbasan emigrantët vijnë për Zgjedhjet Vendore

Ditën e sotme shumë emigrantë janë kthyer duke lënë punët e tyre, sepse i shohin shumë të rëndësishme këto zgjedhje. Në qendrën e votimit Nr.8,...

Klosi: Objektivi është arritur, zgjedhjet u bënë më 30 qershor

Për ministrin e Turizmit Blendi Klosi, objektivi i PS në këto zgjedhje, të cilat ishin dy, është realizuar. Klosi iu përgjigj edhe akuzave të...

Nëse ndëshkoni fëmijët, lexojeni patjetër se çfarë po u shkaktoni atyre

Ndëshkimi është një metodë e zakonshme që përdoret për të “edukuar” fëmijët e pabindur. 4 nga 5 prindër e përdorin si metodë për të vendosur...

Sëmundjet nga mushkonjat mund të rezultojnë vdekjeprurëse

Vitin që lamë pas numërohen disa raste të sëmundjeve të shkaktuara nga pickimet e mushkonjave, të cilat në disa raste kanë përfunduar dhe fatale. Këtë...