Daily Archives: May 27, 2019

We can't let history be forgotten.

Kancelari austriak Sebastian Kurz shkarkohet nga Parlamenti

Qeveria austriake e kancelarit Sebastian Kurz, nuk i mbijetoi votëbesimin në Parlament, me çka tashmë vendi shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Ky është epilogu...

FCA-Reanult-Nissan, drejt krijimit të grupit më të madh automobilistik në botë

Grupi automobilistik FCA (Fiat-Chrysler) përgatitet të njoftojë një aleancë me “Renault” në orët në vijim, ose nesër në mëngjes, duke i hapur rrugën një...

Artemis, programi 22.6 miliard dollarësh i NASA për t’u rikthyer në Hënë

Quhet “Artemis” programi i NASA-s për të rikthyer njeriun në Hënë dhe që ta bëjë këtë brenda vitit 2024 do të mbështetet në një...

Halil Kastrati nis ndërtimin e 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë

Hoxhë Halil Kastrati dhe shoqata “Jetimat e Ballkanit” në bashkëpunim me Komunën e Pejës, kanë nisur ndërtimin edhe të 15 shtëpive të reja për...

Ja kur prezanton Hanh progres raportin për Maqedoninë e Veriut

Eurokomisioneri Johanes Hanh do të prezantojë para Komitetit të politikës në Parlamentin Evropian, paketën për zgjerim të Bashkimit Evropian, të mërkurën në ora 11....

Bosnja dhe Serbia kërcënojnë me kundërmasa ndaj Kosovës

Serbia dhe Bosnja paralajmërojnë Prishtinën zyrtare se nëse nuk heq tarifat për mallrat nga këto dy vende deri më 1 korrik, kur mbahet takimi...