Daily Archives: May 25, 2019

We can't let history be forgotten.

Lezha i bashkëngjitet protestës kombëtare opozitare

Edhe Lezha i është bashkëngjitur protestës së sotme opozitare kombëtare. Mësohet se me dhjetëra protestues, qytetarë dhe simpatizantë të opozitës së bashkuar janë nisur nga...

Korçë, PD: Bllokohen 2 autobusë me protestues, 2 të shoqëruar

Dy protestues janë shoqëruar nga policia në Korçë, ndërsa janë mbajtur të bllokuar dy autobusë. Lajmi bëhet i ditur nga kreu i PD në...

Lirohen gazetarët që mbaheshin nga forcat e Haftarit në Tripoli

Janë liruar dy gazetarët që monitoronin ngjarjet në Tripoli, të kapur nga forcat besnike të komandantit ushtarak Khalifa Haftar në Libi. Kjo është konfirmuar nga...

Akar: Turqia pret respekt për të drejtat e Mesdheut Lindor

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar, ka deklaruar se Turqia pret të mos përballet me akte provokative dhe deklarata të papërgjegjshme mbi Egjeun dhe...

Zjarr në një shkollë në Indi, humbin jetën 20 nxënës

Të paktën 20 nxënës e kanë humbur jetën në zjarrin që shpërtheu të premten në një shkollë në Gujarat, në perëndim të Indisë. Në shkollën...

Kur’ani 800-vjeçar tërheq vizitorët në veri të Turqisë

Një dorëshkrim i lashtë i Kur’anit i paraqitur në veri të Turqisë po tërheq më shumë vëmendje dhe vizitorë gjatë muajit të shenjtë të...