Daily Archives: May 24, 2019

We can't let history be forgotten.

Mandzukiç “flirton” me Dortmundin

Një flirt, që zgjat prej më shumë se një viti në merkaton e futbollit europian, mund të kurorëzohet me largimin e bujshëm të Mario...

Interi i Contes ka gati listën për merkato. Shumica, të rinj italianë

Lista e shpenzimeve do të bëhet prioritet duke filluar që nga java e ardhshme, me shumë mundësi me Championsin të siguruar, por Interi i...

Ramos po mendon largimin nga Reali

Sergio Ramos po mendon seriozisht të ardhmen e tij te Real Madrid. Sipas sportives spanjolle “AS”, kapiteni 33-vjeçar ka parë disa situata në klub...

Këto janë simptomat e para të kancerit në mushkëri!

Sipas statistikave, kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Simptomat e para të këtij kanceri nuk vërehen deri sa sëmundja të ketë...

Çaji i lëkurës së patateve për qarkullim gjaku dhe gurë në veshka!

Pataja është ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese. Kjo perime fantastike, e cila përgatitet në qindra receta gatimi, krahas shijes së saj ka...

Plakja e trurit, mënyrat se si të parandaloni rrezikun!

Sëmundja e dëmentias është një ndër më të përhapurat në të gjithë globin. Prek trurin dhe dëmton kujtesën duke ndikuar në kthjelltësinë e tij...