Daily Archives: May 22, 2019

We can't let history be forgotten.

Britani, në prag të bankrotit prodhuesi i dytë i çelikut

Prodhuesi i dytë më i madh i çelikut në Britani të Madhe, British Steel, është në prag të falimentimit dhe në qoftë se nuk...

Rusia kërkon mbylljen e kampeve të drejtuara nga SHBA dhe YPG në Siri

Moska ka kërkuar nga Washingtoni që të mbyllë dy kampet e refugjatëve që ndodhen në territorin e Sirisë, aktualisht nën kontrollin e trupave amerikane,. Kreu...

Berlusconi: BE-ja duhet ta fitojë përsëri Turqinë në anën e saj

Lideri i partisë së krahut të djathtë Forza Italia, Silvio Berlusconi, i cili është kandidat në zgjedhjet e Parlamentit Evropian (PE) që do të...

Siri, gjatë sulmeve në Idlib vriten 12 civilë

Në sulmet ajrore të kryera nga regjimi i presidentit sirian, Bashar al-Assad dhe mbështetësit e tij në orët e vona në vendbanimet në zonën...

Iran, 22 të vdekur nga moti i keq

Të paktën 22 persona e kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq në Iran. Zëdhënësi i Qendrës iraniane të emergjencave, Mojtaba Khalidi, në...

Protesta kundër rezultatit të zgjedhjeve në Indonezi, 6 të vrarë

Në konfliktet mes policisë dhe protestuesve, të cilët kundërshtojnë rezultatet e zgjedhjeve që humbi kandidati presidencial Prabowo Subianto në Indonezi, u vranë 6 persona...