Daily Archives: May 21, 2019

We can't let history be forgotten.

Takimi Thaçi-Rama, Berisha: Kanë një qëllim, i paralajmëroj ata

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas takimit të Presidentit të Kosovës dhe kryeministrit Edi Rama. Në një postim në “Facebook” Berisha shkruan se në...

Gruevski replikon me Tsipras nga Holanda: S’ke sugjeruar zgjidhje

Ish-kryeministri  i Maqedonisë së Veriut në azil politik në Holandë, Nikolla Gruevski, përmes një reagimi në Facebook përgënjeshtron deklaratat e kryeministrit të Greqisë, Aleksis...

Plumb në zarf Mateo Salvinit, ministri: Ata nuk më trembin

Një zarf me një plumb 9 kalibër drejtuar Matteo Salvinit u sekuestrua në Qendrën Postare të Romës, në Piazzale Ostiense. Zarfi me plumb u...

SHBA, protesta në mbështetje të kongresistes Omar

Qytetarët e New York-ut, padallim ngjyrës së lëkurës dhe fesë, organizuan një protestë në mbështetje të kongresistes amerikane, Ilhan Omar, e cila prej kohësh...

Isa Mustafa takohet me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa gjatë ditës së sotme është takuar me Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së dhe Shefe e Zyrës së BE-së në...

I kuq, i gjelbër apo i verdhë? Cili është speci më i shëndetshëm?

Ka shumë lloje të specave, por ngjyrat janë gjithmonë të kuqe, të verdhë ose jeshile. Ata janë një ushqim me plot vitamina dhe jashtëzakonisht të...