Daily Archives: May 20, 2019

We can't let history be forgotten.

Çaji i gjelbër ndihmon në shëndetin e dhëmbit!

Përdorimi i çajit të gjelbër sjell shumë përfitime shëndetësore tek njeriu. Sipas Healthline, disa studime tregojnë se çaji i gjelbër eleminion bakteret dhe viruset tek...

7 mënyra si të mbroni zemrën!

Ka disa mënyra sesi mund të përmirësoni shëndetin tuaj, dhe veçanërisht shëndetin e zemrës. Shoqata Amerikane e Zemrës tregon 7 mënyra të thjeshta për të...

Kanceri i zorrëve: Shenjat kryesore që nuk duhet t’i injoroni!

Kanceri i zorrëve është një nga llojet më të zakonshme të kancerit në Britani të Madhe, me rreth 40.000 raste të reja që diagnostikohen...

Studim: 1 në 7 shqiptarë me hipertension!

Të dhënat e 4 viteve tregojnë se 1 në 7 shqiptarë vuan nga hipertensioni që është edhe shkaku i sëmundjeve kardiovaskulare. Të dhënat e...

Humbën dje në Theth, Policia e banorët ndihmojnë 3 turistë anglezë

Tre turistë anglezë të cilët kishin humbur kontaktet mes tyre ditën e djeshme në zonat turistike të Thethit, janë ritakuar sërish ditën e sotme...

Fier/ ‘Rrjedhje’ në BD, 21 emra heqin dorë nga Këshilli Bashkiak

21 kandidatë të Bindjes Demokratike janë tërhequr nga kandidatura e tyre në listën shumëemërore të kandidatëve për Anëtarë të Këshillit Bashkiak Fier, në zgjedhjet...