Daily Archives: May 19, 2019

We can't let history be forgotten.

Fotoja e pabesueshme e takimit me një balenë blu në Sri Lankë!

Është diçka që mund të bëjë çdokënd të ndihet i vogël. Ky takim i afërt me një balenë blu tregon shkallën e këtyre kafshëve...

Gjysmëhëna e Kuqe Turke ndihmon nevojtarët në Kosovë për muajin e Ramazanit

Gjysmëhëna e Kuqe Turke ka shpërndarë paketa me ndihma ushqimore për familjet nevojtare në Prizren. Në aktivitetin e shpërndarjes së paketave nga Gjysmëhëna e Kuqe...

Videoja e sherrit, si u përplasën fizikisht zyrtarët kosovarë

Një përleshje fizike ka ndodhur para pak çastesh mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në qendrën e saj kryesore në Mitrovicë. Gazeta Express...

Fshehu dënimin, Selami Jenisheri rrezikon mandatin e deputetit

Pasi u betua këtë javë në Parlament, kryetari i partisë së pensionistëve të Shqipërisë, Selami Jenisheri është një ndër deputetët më të ri të...

Deri në orën 15:00 votuan 32.30% të qytetarëve me të drejtë vote

Komisioni Qendror Zgjedhor ka mbajtur konferencën e radhës, ku kanë bërë të ditur për përqindjen e daljes në votime të qytetarëve në komunat në...

Erdogan: Rinovojmë vullnetin për një të ardhme më të fortë

Erdogan: Po prishim kurthet që formohen çdo ditë brenda dhe jashtë vendit tonë, po rinovojmë vullnetin tonë për një të ardhme më të fortë. Turqia...