Daily Archives: May 17, 2019

We can't let history be forgotten.

Kryetari i parë i kryeqyteti shqiptar, Tiranës, ishte Hoxhë!

Kryetari i parë i kryeqyteti shqiptar, Tiranës, ishte Hoxhë! Nga: Abdullah Klinaku “Muaji Ramazan ishte një muaj të cilin e gjithë Shqipëria e priste me respekt....

Paul Pogba, mesazh nga Meka: çfarë nuk duhet harruar…

Paul Pogba, një ndër futbollistët më me emër në botë të momentit, shpërndau imazhe dhe video nga Meka. Mesfushori i Manchester United, pas përfundimit të...

Kajro, studentët “trajnohen” për menaxhimin e krizave martesore

Mësimet në Universitetin e Kajros janë bërë më atraktive këto ditë, pasi studentët po mbajnë mësim shtesë se si duhet ndërtuar raportet bashkëshortore një...

“Të ndajmë krimin me politikën”, Basha: Vendi në krizë të thellë

Gjatë vizitës së punës në Londër, Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha dhe delegacioni që e shoqëron u takua nga Kryetarin e Komisionit për...

Ushqimet që duhet të hani për të pastruar mëlçinë!

Mëlçia është organi me më së shumti punë në trup, pasi e mban trupin të pastër nga toksinat dhe është i rëndësishëm në tretjen...

Cilat janë simptomat e para të kancerit në mushkëri?

Sipas statistikave, kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Simptomat e para të këtij kanceri nuk vërehen deri sa sëmundja të ketë...