Daily Archives: May 16, 2019

We can't let history be forgotten.

Berisha: Fotografia e dhunimit akuzë edhe ndaj atyre që heshtën ndaj krimeve serbe

Vendimi i deputetes së PDK- së, Flora Brovina, për të publikuar një fotografi ku shihen disa kriminelë serbë teksa dhunojnë një grua shqiptare nga...

S’ka kandidatë por PD-LSI mund të çojnë anëtarë në KZAZ, arsyeja

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë vendosur të dërgojnë anëtarë në KZAZ pavarësisht se nuk ka një vendim për të hyrë në...

Hoxha që Sanxhakun dhe Çakorrin i kishte Kosovë!

Hoxha që Sanxhakun dhe Çakorrin i kishte Kosovë! Nga: Abdullah Klinaku Viti ishte 1918 e vendi ishte Novosellë e Pejës kur kishte lindur hoxha i cili...

“Vendimi nga negociatat Maqedoni e Veriut-Greqi, në bazë të paritetit”

Zëdhënësit e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Muhamet Hoxha dhe Mile Boshnjakovski, kanë mbajtur konferencë të përbashkët për media në të cilën kanë njoftuar...

Japonia do të ndihmojë në lehtësimin e tensioneve në Lindjen e Mesme

Japonia është e gatshme të ndihmojë në lehtësimin e tensioneve në Lindjen e Mesme, duke shprehur shqetësimin për bllokimin midis SHBA-ve dhe Iranit. "Ne jemi...

Britania rrit nivelin e kërcënimit për personelin në Irak

Mbretëria e Bashkuar ka rritur nivelin e kërcënimit për forcat dhe personelin e saj diplomatik në Irak për shkak të “rritjes së rrezikut të...