Daily Archives: May 15, 2019

We can't let history be forgotten.

Kandidimi/ Lirohen nga detyra prefekti i Shkodrës dhe i Elbasanit

Janë liruar nga detyra me vendim të Këshillit të Ministrave prefekti i Elbasanit Gledian Llatja dhe prefekti i Shkodrës Valdrin Pjetri. Llatja u lirua nga...

Nëse i keni këto shenja në thonj nga kjo sëmundje vuani!

Simptomat e diabetit tip 2 përfshijnë humbjen e papritur të peshës, ndjenjën e lodhjes së vazhdueshme dhe shkuarjen e shpeshtë në tualet. Por, ju...

Dy receta për gjumë të rehatshëm!

Duke pasur përpara vetë diçka për të ngrënë përpara se të flini është gjithmonë shumë joshëse, por sigurisht që nuk është gjëja më e...

Ja pse duhet të konsumoni mjaltë!

A e dini se një nga ilaçet më të mira për çdo sëmundje është mjalti. Për këtë arsye ne do ju japim disa këshilla...

Foto Lajm/ Rinia shqiptare në rresht para ambasadës gjermane

Ndërsa në vend situata politike paraqitet e trazuar, një tjetër plagë shoqërore ka prekur shqiptarët dhe sidomos rininë. Të rinjtë, duke mos gjetur hapësira në...

Sa të jetë gjuha shqipe emri i tij do të jetë në lutjet e shqipfolësve!

Sa të jetë gjuha shqipe emri i tij do të jetë në lutjet e shqipfolësve! Nga: Abdullah Klinaku “Të shkruajm' gjuhën tonë, kombinë ta ndritojmë, gjithë...