Daily Archives: May 14, 2019

We can't let history be forgotten.

“Kriza është thelluar”, Basha: Do vazhdojmë protestat popullore

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se Rama nuk dëgjon ndërkombëtarët për dialog mes palëve. Basha nënvizoi se opozita...

“Të burgosur politik”, Basha: Gjyqtari do të mbajë përgjegjësi

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat u shpreh ndër të tjera se protestuesit që u lanë në burg janë politikë....

Caktohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve

Gjyqtari nga Sllovenia, Damir Skomina, do të ndajë drejtësinë në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve mes Tottenham dhe Liverpool. Më 1 qershor në...

Gjykata refuzon padinë e SBASHK-ut, lë në fuqi vendimin e MASHT-it për kompensimin e orëve të humbura

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Çështje Administrative, ka refuzuar si të pabazuar padinë e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK),...

“Të ndërpritet ndihma për ushtrinë e Mianmarit”

Misioni i pavarur ndërkombëtar i OKB-së për vlerësimin e fakteve në Mianmar i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të ndërpresë të gjitha ndihmat...

Turqi, për 11 muaj pezullohen mbi 1.500 ushtarakë

Gjithsej 1.553 persona të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste FETO janë pezulluar nga Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) në 11 muaj e...