Daily Archives: May 13, 2019

We can't let history be forgotten.

PD: MPB sajon e po nxit dhunë, jemi për protestë paqësore

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi në një deklaratë për mediat deklaroi se deklaratat e Ministrisë së Brendshme se në protestë do...

Kafeja nuk dëmton zemrën nëse nuk pini mbi 6 në ditë!

Sipas një studimi nga Universiteti i Australisë Jugore, pirja e më shumë se 6 kafeve në ditë e shton rrezikun e sëmundjeve nga zemra...

Çfarë i ndodhë organizmit nëse hani hurma çdo ditë?

Hurmat janë shumë të shijshme dhe të ëmbla, por gjithashtu të mbushura me shumë vlera ushqyese, vitamina, antioksidantë, sheqerna që treten lehtë dhe mikronutrientë...

Mpirja e këmbëve, paralajmërim për sëmundje të rënda!

Mpirja e pjesëve të trupit shumë shpesh lidhet me simptoma të problemeve shëndetësore. Njohja e simptomave dhe sëmundjeve që i shkaktojnë ato është shumë e...

Ushqimet fast-food po shkaktojnë depresion!

Ushqimet fast-food, mund të shkaktojnë trashje, lodhje në tru dhe depresion, thotë një studim i ri. Gjetjet rezultuan se yndyra e picave, hamburgerëve dhe e...

Sa gjatë mund të qëndrojnë ushqimet në gjendje të ngrirë?

Ekspertët thonë se temperatura më e mirë e ngrirjes është -18 gradë, dhe ushqimi duhet të jetë i mbushur me sa më pak ajër...