Daily Archives: May 11, 2019

We can't let history be forgotten.

Çfarë është agjërimi dhe përse duhet të agjërojmë?

Janë dy momente të rëndësishme që i përmendi shpesh në shkrimet dhe ligjëratat mia; Është vizioni i Islamit mbi njeriun dhe mënyra si e...

Sanxhaku falenderues ndaj presidentit Meta me rastin e pranimit të studentëve

Këshilli Kombëtar Boshnjak i dërgoi një letër Presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta në të cilën shprehen falenderimet më të sinqerta për pritjen...

Koordinatori i Fondacionit Maarif në Kosovë, vizitoi Komunën e Prizrenit

Koordinatori i Fondacionit Maarif në Kosovë, Mesut Ozbaysar dje vizitoi Komunën e Prizrenit, me ç’rast u mirëprit nga kryetari i Komunës Mytaher Haskuka. Gjatë këtij...

Donald Trump thyen rekord, 62 postime në një orë në Twitter

Donald Trump gjatë një ore këtë të shtunë në mëngjes ka bërë 62 portime në Twitter për tema të ndryshme. Nga Russiagate tek kufiri me...

Pajisje për të zbuluar brenda pak minutash bakteret në organizëm

Epoka e mjekëve që përshkruajnë antibiotikë të fuqishëm në pritje të rezultateve nga laboratori së shpejti do të marrë fund, kjo vetëm në sajë...

Kavajë, rehabilitohet rruga Golem – Mali i Robit!

Nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare Bashkia e Kavajës ka njoftuar sot rehabilitimin dhe asfaltimin e rrugës Golem - Mali i Robit. Qindra familje nga...