Daily Archives: May 10, 2019

We can't let history be forgotten.

Pompeo javën e ardhshme do të takohet me presidentin rus

Sekretari i Shtetit i SHBA-ve, Mike Pompeo, do të udhëtojë në Rusi këtë fundjavë për të takuar presidentin rus, Vladimir Putin dhe kryediplomatin e...

Të paktën 70 emigrantë afrikanë mbyten në brigjet e Tunizisë

Të paktën 70 emigrantë afrikanë humbën jetën pasi sot anija e tyre u fundos në brigjet tuniziane, raportojnë mediat lokale. “Të paktën 70 emigrantë afrikanë...

Artan Fuga letër publike Ramës e Metës: Shkarkoni Besa Shahinin

Pas akuzave se po synon ta shkrijë Akademinë e Shkencave të Shqipërisë me atë të Malit të Zi e Maqedonisë, akademiku i njohur Artan...

Tubat e çarë të ujësjellësit; Në Bulqizë shkon në 130 numri i të intoksikuarve

Në spitalin e Bulqizës janë paraqitur edhe 15 qytetare të tjerë për të kërkuar ndihmë nga helmimi. Numri i banorëve që janë paraqitur me...

OSHEE ndalon importet/ KESh anullon tenderat për shitjen e energjisë, jashtë

OSHEE ka ndërprerë përkohësisht importet energjisë nga 10 maji, dhe të paktën për 7 ditët në vazhdim për shkak të përmirësimit të situatës hidrike...

Hungaria: BE të çelë negociatat me Shqipërinë në qershor. E papranueshme shtyrja e vendimit

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë,...