Daily Archives: May 9, 2019

We can't let history be forgotten.

Putin në Ditën e Fitores: Vazhdojmë të forcojmë ushtrinë ruse

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin në paradën ushtarake vjetore në Sheshin e Kuq me rastin e Ditës së Fitores, tha se vendi do të...

Nisin hetimet ndaj ish-ministrit të Qeverisë së Kosovës, për keqpërdorimin e 4 milionë eurove

Policia e Kosovës, përkatësisht njësia për krime ekonomike ka nisur hetimet ndaj ish-ministrit të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikallo. Sipas burimeve...

Festivali në Andaluzi, kërcime dhe tradite në Sevilje

Fetivali i përvitshëm në kryeqytetin andaluzian Sevilje, u hap me kërcimet tradicionale dhe pajtonët. Ceremonia e hapjes, sjell Seviljanën, një kërcim folkloristik spanjoll, nga...

Erdoğan: BE ka nevojë për Turqinë më shumë sesa Turqia për BE-në

Erdoğan: BE ka nevojë për Turqinë më shumë sesa Turqia për BE-në. Erdoğan: Vazhdojmë rrugën në mënyrë të vendosur përkundër atyre që përpiqen ta lënë...

Misteri i shkëmbit, shpërblim kush gjen zgjidhjen

Brigjet e gadishullit Plougastel-Daoulas në Bretanjë, mbajnë një mister të gdhendur në shkëmbinj. Ai duket se daton nga shekulli i 18, por askush nuk...

“U shkel vija e kuqe me Balliun”, Strazimiri: Ç’do bëjmë nesër

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri  tha se nesër kur pritet masa e sigurisë për ish-deputetin e arrestuar një ditë më parë, Klevis Balliun,...