Daily Archives: May 8, 2019

We can't let history be forgotten.

Përcaktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Tirana-Kukësi do të jetë finalja e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë fituan bindshëm 5-3 ndaj Luftëtarit, në stadiumin “Selman Stërmasi”, në një sfidë ku përveç pjesës...

Opozita e re voton bashkë me PS. Plotësohen vendet drejtuese në komisionet kuvendore

Opozitarët ne kuvend bashkuan votat me mazhorancën, në votimin e disa projektligjeve të rendit të ditës. Pasi zunë vendet e PD-LSI të cilët dogjën mandatet,...

Shtyhet afati për pagesën e borxhit 26 milionësh të Telekomit ndaj Z-Mobile

Është shtyrë afati për pagesën e borxhit të Telekomit të Kosovës ndaj Z-Mobile. Pas një takim që Menaxhimet i Telekomit, Z-Mobile dhe Ministria e Zhvillimit...

Çavuşoğlu: Franca të rishikojë qëndrimin e saj lidhur me PYD/YPG-në

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka deklaruar se "Franca duhet të rishikojë qëndrimin e saj në lidhje me PYD/YPG-në në Siri e...

Thaçi pritet nga Meta, gjatë ditës takohet edhe me Mogherinin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot në takim nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, para fillimit të Samitit...

Protesta kundër vizitës së Vuçiçit, përplasje mes qytetarëve e policisë

Është tensionuar situata në protestën kundër ardhjes së Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç në Tiranë. Qytetarët kanë tentuar të hyjnë në bulevard dhe të marshojnë...