Daily Archives: May 7, 2019

We can't let history be forgotten.

Itali, arrestohen mbi 40 politikanë dhe biznesmenë të lidhur me mafian

Më shumë se 40 persona, në mesin e të cilëve edhe politikanë, biznesmenë dhe nëpunës publikë, janë arrestuar si pjesë e masave parandaluese në...

Numri i automjeteve elektrike dhe hibride në BE arriti 2 milionë në 2017

Rreth dy milionë automjete të regjistruara në vendet anëtare të Bashkimit Evropian (BE) gjatë vitit 2017 kanë qenë elektrike ose hibride, flasin të dhënat...

Gjykata jep verdiktin, Klement Balili dënohet me 10 vite burg

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar këtë të martë Klement Balilin me 10 vite burg. Gjykata shpalli fajtor Klement Balilin për katër akuza...

12 prokurorë të rinj japin betimin para prresidentit Thaçi

Para Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, sot janë betuar solemnisht 12 prokurorë me mandat fillestar. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media...

Buxheti shteret nga pensionet e veteranëve – rreth 26 milionë euro për katër muaj

Ndonëse në opinion ishte shkaktuar bujë shumë e madhe për dëmin që pensionet e veteranëve të UÇK-së po i shkaktojnë buxhetit të shtetit, kjo...

Sri Lankë, neutralizohen të gjithë autorët e sulmeve me bombë

Autoritetet e Sri Lankës thonë se kanë arrestuar ose vrarë të gjithë autorët e dyshuar të sulmeve me bomba gjatë Pashkëve në ketë vend...