Daily Archives: May 6, 2019

We can't let history be forgotten.

Turqia reagon ndaj deklaratës së SHBA-ve për shpimet në Mesdheun Lindor

Turqia ka thënë se është larg të vërtetës dhe ‘jo reale‘ deklarata e bërë më 5 maj 2019 nga Departamenti i Shtetit i SHBA-ve...

Ndërkombëtarët i kërkojnë ushtrisë së Sudanit të dorëzojë pushtetin

Ambasadorët ndërkombëtarë dhe rajonalë kanë bërë thirrje për dorëzim më të shpejtë të pushtetit në Sudan në duar të autoriteteve civile në përputhje me...

Erdoğan: Ne jemi vendi i vetëm i NATO-s që ka mundur organizatën terroriste DEASH

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se "Ne jemi vendi i vetëm i NATO-s që ka luftuar ballë për ballë me organizatën terroriste DEASH në territorin...

Erdoğan: Kemi siguruar rikthimin e rreth 320 mijë refugjatëve sirianë

Erdoğan: Në rajonet që pastruam nga terrorizmi kemi siguruar rikthimin e rreth 320 mijë refugjatëve sirianë. Erdoğan: Ne presim që miqtë tanë në NATO të...

Aksident në aksin Milot – Fushë – Krujë, 4 të plagosur rëndë

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak çaste më parë në aksin rrugor Milot – Fushë-Krujë. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Kryqëzimi i...

Familjarët e të pagjeturve përkrahin iniciativën e Veselit për Tribunal për krimet serbe

Përfaqësuesi i familjarëve të të pagjeturve, Bajram Çerkini tha se mirëpresin iniciativën e kreut të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e një Tribunali për...