Daily Archives: May 5, 2019

We can't let history be forgotten.

Huawei sfidon Apple dhe Samsung me TV 5G

Gjiganti Huawei është duke u përgatitur për të nisur sfidën ndaj kompanive Samsung dhe Apple duke shkuar përtej fushës së smartfonëve, ku kompania kineze...

Europa përgatitet për Hënën

As zgjedhjet nuk e shpërqendrojnë Europën nga përgatitjet e saj për të ridërguar njeriun në Hënë, një sfidë që mund të fitohet vetëm me...

Nëse jeni një nga këto katër raste, mos hani kurrë shegë

Në rast se jeni shtatzënë ose po ushqeni foshnjën me gji: Lëngu i shegës është i sigurt për nënat shtatzënë dhe ato që ushqejnë...

Policia italiane kap “mat” me 1 mln euro drogë një shqiptar

Policia në Torino ka zbuluar dhe sekuestruar rreth 100 kg marijuanë, teksa ka arrestuar trafikantët. Në pranga ranë dy persona: një shtetas italian (44...

Vritet dy izraelit nga raketat e shkrepura nga Gaza

Të paktën dy persona e kanë humbur jetën nga raketat e shkrepura nga Gaza në Izrael. Zëdhënësi i policisë izraelite, Micky Rosenfeld tha se nga...

Pacolli shpall ‘Non-Grata’ Daçiçin: Fashist! Zëdhënës i Millosheviçit

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behxhet Pacolli, ditën e sotme ka shpallur “Non-Grata”, homologun e tij serb, Ivica Daçiç, pasi ky i fundit mohoi...