Daily Archives: May 4, 2019

We can't let history be forgotten.

Sekrete të thjeshta për lëkurë më të bukur

Trajtimi i vazhdueshëm i lëkurës ju ndihmon në largimin e qelizave të vdekura, toksikëve si dhe depozitave të tjera në lëkurë, të cilat mund...

Gjykata e Gjilanit merr vendim për kusherinjtë që vranë 59 vjeçarin

Një përplasje me lopata e vegla të tjera pune mes kusherinjëve në fshatin Sadovinë të Çerkezëve të Komunës së Vitisë, la të vdekur 59...

Tre liderët në Paris, më 1 korrik

Tre krerët e institucioneve kryesore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, pritet që më 1 korrik të marrin...

Mogherini, tjetër përpjekje në Tiranë për dialogun Prishtinë-Beograd

Pas Berlinit, udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen sërish në Tiranë. Bëhet fjalë për procesin e “Brdo-Brijuni”-t, që organizohet këtë vit...

Evropë, shtohet shqetësimi për rrezikun nga ekstremi i djathtë

Kur policia britanike i vajti në derë 41-vjeçarit Steven Bishop, në banesën e tij në një lagje të përzier racore e etnike në zonën...

SHBA krahason Kinën me nazistët: Po i trajtoni muslimanët në “kampe përqëndrimi”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar Kinën për vendosjen e më shumë se një milion myslimanë ujgurë në “kampe të përqendrimit”, dhe kjo...