Daily Archives: May 3, 2019

We can't let history be forgotten.

Gara për Shtëpinë e Bardhë, kandidati i parë homoseksual vjen nga demokratët

Fushata presidenciale e kryebashkiakut Pete Buttigieg në SHBA ka pushtuar kopertinën e revistës “Time”. Arsyet shpjegohen që në titull, sepse është e pagjasë, e...

Përse nuk duhet të flini me lentet në sy?

Një okulist ka treaguar rreziqet që ju kanosen nëse gjatë natës flini me lentet në sy. Ai ka shpërndarë në rrjetet sociale fotografi tronditëse...

Ndotja e ajrit, Amsterdami ndalon makinat emetuese nga viti 2030

Makinat me benzinë e naftë, si dhe motoçikletat, do të ndalohen në Amsterdam nga viti 2030, në një përpjekje për të pastruar ajrin e...

Tani mund të fshini vendndodhjen tuaj në Google

Google do të ofrojë për përdoruesit opsionin e fshirjes së historisë së kërkimit dhe vendndodhjes pas tre muajsh. Gjigandi i kërkimit, aktualisht lejon përdoruesit të...

Turizmi, 17 % më shumë: Në prill hynë 410 mijë persona në Shqipëri

Në pritje të hapjes së sezonit të plazhit numri i shtetasve të huaj që kanë vizituar Shqipërinë gjatë prillit u rrit me 17% krahasuar...

Obeziteti mund të shkaktojë probleme serioze në tru

Lidhja mes obezitetit dhe trurit është një temë interesante që shkencëtarët kanë filluar ta eksplorojnë kohët e fundit. Ata zbuluan se mund të shkaktohen...