Daily Archives: May 2, 2019

We can't let history be forgotten.

57 raste me kancer lëkure në vit

Melanoma apo siç njihet ndryshe kanceri i lekurës, po shënon rritje të numrit të rasteve nga viti në vit. Bazuar në të dhënat e...

Historike në SHBA, “drone” shpëton jetën e pacientit që kërkonte një veshkë

Atëherë kur jeta është në fije të perit, e kur çdo sekondë është e vyer për të shpëtuar jetën e një njeriu, në ndihmë...

Protesta e opozitës, ja shpërndarja e ish-deputetëve nëpër qarqe. Kryemadhi në Durrës, Basha

Është zbardhur shpërndarja e ish-deputetëve të opozitës nëpër akset rrugore që do të bllokohen sot nga ora 18:00 deri në orën 20:00. Ish-deputetët e PD-së...

Xbox 2 do të jetë më i fuqishëm se PlayStation 5

Versioni i  ardhshëm i Xbox-it nga Microsoft-it, i cili është koduar me emrin “Anaconda”, do të jetë më i fuqishëm se sa PlayStation 5...

“Turqia do të vazhdojë zhvillimin brenda sistemit të tregut të lirë”

Turqia do të zhvillohet dhe rritet në kuadër të sistemit të tregut të lirë, deklaroi presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan. Duke folur para...

Parfe

Përbërësit: - 5 ve, - 500 gr.dredhëza, - 15 lugë sheqer, - 2, 5 dcl ajkë ose - 3 qeska shllagë të përgaditur sipas udhëzimit. Ndrydhen dredhëzat, u shtohen 8...