Daily Archives: May 1, 2019

We can't let history be forgotten.

Nesër paralizohet qarkullimi, akset që bllokohen nga opozita

Ditën e nesërme opozita ka vendosur përshkallëzojë aksionin duke bllokuar akset kryesore të rrugëve në 12 qarqe të vendit. Ky vendim u mor pas takimit...

Atak kardiak për Casillas. Portieri shtrohet me urgjencë në spital

Iker Casillas është shtruar me urgjencë në spital pas një ataku kardiak gjatë stërvitjes me skuadrën e tij, Porto. Sipas AS, pasi përfundoi stërvitja, 37-vjeçari...

Maqedonia e Veriut, Shqiptarët, punëtorët më pak të paguar

Dy grupimet më të mëdha të sindikatave në vend, Bashkim i Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë i Gëzim Kalasë dhe Konfederata e Sindikatave të...

Avionët turq godasin objektivat terroriste në veri të Irakut

Avionët luftarakë turq të mërkurën kanë goditur caqe të organizatës terroriste PKK në Irakun verior, bën të ditur Ministria e Mbrojtjes së Turqisë. Ushtria turke...

Mijëra demonstrues në rrugët e Parisit për 1 Majin, ndërhyn polica

Në qendër të Parisit ka ndodhur përleshje mes policisë dhe mijëra qytetarëve të cilët u mblodhën me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punës. Policia franceze...

Biggy Jackson sot: kur trillet e babait ia rrezikuan jetën (video)

Blanket Jackson u bë i famshëm kur ai ishte ende në pelena, pasi babai i tij Michael Jackson e nxorri në ballkon duke jua...