Daily Archives: Apr 29, 2019

We can't let history be forgotten.

Macron i bënë thirrje Kosovës dhe Serbisë të heqin dorë nga emocionet gjatë dialogut

Presidenti i Francës, Emanuel Macron gjatë një konference për media ka thënë se në takimin e sotëm do të bisedohet si të gjendet një...

Hulumtuesit zbulojnë ushqimin që asnjëherë nuk duhet t’ua jepni fëmijëve!

Trajtimi i alergjisë ndaj kikirikëve tek fëmijët, duke rritur gradualisht tolerancën nëpërmjet ngrënies së tyre mund ta përkeqësojë gjendjen shëndetësore, sugjeron një studim i...

Qepa mund të jetë shkaktare e fryrjes së barkut!

Ushqimet padyshim se janë shkaktar të fryerjes së barkut pasi ka prej tyre të cilat trupi ka vështirësi t’i tretë siç duhet. Kjo mund të...

7 ushqimet anti-lodhje që duhet t’i konsumoni çdo ditë!

Me mbërritjen e pranverës, klima ngroh dhe ditët bëhen më të gjata, por nga ana tjetër, përgjithësisht ndiheni më të lodhur. Çfarë mund të bëni...

Si duhet ta pini çajin e zi, për t’i rritur flokët dhe për ta parandaluar rënien e tyre!

Tashmë të gjithë e njihni çajin e zi, ngase këtë çaj e konsumojnë mbi 75% të njerëzve. Megjithatë ju nuk e dini se çaji i...

Ky veprim me celularin tuaj mund t’ju verbojë!

Sa më shumë kohë po kalon aq më shumë po përdoret celulari në cdo khë të dites dhe ne cdo vend të mundshëm. Kjo...