Daily Archives: Apr 28, 2019

We can't let history be forgotten.

Thaçi për Samitin e Berlinit: S’ka shkëmbime territoresh, Lugina t’i bashkohet Kosovës!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pak para nisjes për Gjermani, për Samitin e Berlinit, ka thënë se Kosova nuk do të lejojë në asnjë...

Gazeta gjermane: Serbia është pjesë e Europës, por nuk e ka vendin në BE!

Gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Sontaggszeitsung” ka shkruar në prag të Samitit të Berlinit Më shumë se kushdo tjetër, vendi që sipas së gazetës nuk meriton...

“Kam vrarë 7 gra”, rrëfimi i vrasësit serial në Qipro

Gjykata e Nikozias ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për vrasësin e dyshuar të 7 grave, mes tyre edhe dy vajzave të...

VIDEO/ “Dhelpra” Vardy zhyt në krizë Arsenal

3 humbje në 3 ndeshjet e fundit zhysin në krizë Arsenal. “Topçinjtë” e shohin veten tashmë jashtë zonës Champions, pas humbjes së fundit në...

Vasili: Edi Rama shërben si urë lidhëse me krimin

Ish-kreu i grupit parlamentar në Lëvizjen Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama dhe qeverisjen e tij. Ai shprehet se Edi Rama...

Zbuloni arsyen e frikshme përse nuk duhet të lini kurrë shishen e ujit në makinë!

Pavarësisht se rreziku për ndonjë fatkeqësi është i ulët, ta merrni shishen me vete kur dilni nga makina është mënyrë më e mirë për...