Daily Archives: Apr 27, 2019

We can't let history be forgotten.

Erdogan: Do të vazhdojmë të ndërmarrim hapa për të tharë moçalin e terrorit në Siri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se "Ne do të vazhdojmë të ndërmarrim hapa për të tharë moçalin e terrorit në Siri...

Bërnabiç nuk pret shumë nga Berlini!

Nuk pres shumë nga takimi i Berlinit, sepse për diçka të tillë nuk ka bazë”, ka deklaruar për gazetën “blic” kryeministrja e Serbisë Ana...

Rusia bisedon me NATO-n për “bashkëveprimet ushtarake”

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë tha sot se shefi i Forcave të Armatosura ruse, gjenerali Valery Gerasimov, ka folur sot në telefon me Komandantin...

Kurti: Pushtetarët e Kosovës po luajnë me dhimbjen për të pagjeturit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në Ditën e të Pagjeturve të Kosovës ka thënë se ende mungon drejtësia dhe e vërteta për të...

Putin: Jam i hapur për bisedime me udhëheqësin e zgjedhur të Ukrainës

Presidenti rus thotë se do të donte të diskutonte konfliktin në Ukrainën lindore, nëse takohet me udhëheqësin e ardhshëm të Ukrainës. Presidenti Putin dhe presidenti...

Detaje/ Vrasja e vëllezërve Bilali, çfarë u zbulua nga përgjimet

Disa detaje të reja kanë dalë pas arrestimit të dy shtetasve Arsen Stojku dhe Mislim Rama, nga policia e Shkodrës, të dyshuar si bashkëpunëtor...