Daily Archives: Apr 25, 2019

We can't let history be forgotten.

Bllokohet autostrada Tiranë – Durrës, Kryemadhi: Nuk do ndalemi

Opozita e bashkuar vazhdon të protestojë kundër asaj që e konsideron si keqqeverisje të vendit. Si rrjedhojë e protestës së opozitës në Durrës, është bllokuar...

O’Connell: Politikanët e komandantët po i dërgojnë listat e të afërmve për punësim!

Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) dhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar, kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi, që ka për qëllim ngritjen e transparencës, përgjegjësisë dhe...

Konsensus në Kuvend, 90 vota pro për Reformën Zgjedhore

Kuvendi i Republikës ka miratuar këtë të enjte përbërjen e Komisionit të Posaçëm Parlamentar të Reformës Zgjedhore. Gjatë hedhjes në votim, ky komision mori...

Takimi me Sorecën, aleatët e Bashës dalin me thirrje për Metën

Përfundon takimi mes ambasadorit të BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca dhe krerëve të partive të vogla, aleatë të Partisë Demokratike. Takimi pranë zyrave të...

Vëmendje prindër, kjo bimë mund të jetë e rrezikshme për fëmijën tuaj!

Kjo bimë është e rrezikshme për fëmijët. Prindërit janë duke u paralajmëruar që t’i ruajnë fëmijët e tyre nga bima e quajtur “hogëeed”, pasi ajo...

Si mund të shpëtojmë prej lemzës?

Këto spazma të muskujve tuaj të diafragmës nuk janë të dëmshme, por derisa të gjesh një kurë, ata mund t’ju bëjnë të ndiheni me...